Warsztaty: Rusz Temat! – warsztaty animacji smartfonem

24.04.2021 / Sobota
bezpłatne / obowiązują zapisy

19 kwietnia 2021, godz. 18.00 / FB Animocje i YouTube Animocje

Do wyposażenia Domowego Studia Animacji wystarczy telefon i darmowa aplikacja, a także kilka rzeczy, które z łatwością znajdziesz w domu.

Dla kogo: dzieci 10 + z rodzicami / opiekunami

Kiedy (spotkania online)

• A grupa: część I – 19.04.2021 godz. 18.00 i część III – 24.04.2021 godz. 10.30
  • B grupa: część I – 21.04.2021 godz. 18.00 i część III – 24.04.2021 godz. 12.30

Zapisy do 15.04.2021: warsztaty.animocje@mck-bydgoszcz.pl z dopiskiem „smartfon”

Opis

Przygotuj się do stworzenia swojej pierwszej animacji poklatkowej! Do wyposażenia Domowego Studia Animacji wystarczy telefon i darmowa aplikacja Stop Motion Studio, a także kilka rzeczy, które z łatwością znajdziesz w domu – nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu.

Dowiesz się jak zrealizować film od przygotowania projektów postaci po montaż i udźwiękowienie z wykorzystaniem darmowych narzędzi i podstawowych materiałów. Podczas warsztatów zrealizujesz animację techniką wycinanki.

Etapy

• Część I (90 minut) – wprowadzenie do animacji i przygotowanie Domowego Studia Animacji

– oglądając profesjonalne i amatorskie produkcje poznasz techniki i możliwości filmu poklatkowego,

– dowiesz  się w jaki sposób zbudować swoje domowe studio w bardzo sprytny sposób,

– poznasz również bardziej zaawansowane rozwiązania, które zmieszczą się w domowym budżecie,

– ten moduł kończy się przedstawieniem animowanego ćwiczenia.

• Część II (60-120 minut) – praca indywidualna

– wykonanie 7-10 sekundowej animacji z użyciem papierowej lalki.

• Część III (90 minut) – omówienie ćwiczeń i postprodukcja

– w tej części omówione zostanie to, co zrobili uczestnicy,

– dowiesz się też jakie są darmowe źródła dźwięku i muzyki do domowych produkcji oraz poznasz darmowy program do montażu.

Uczestnicy proszeni są o przesłanie swoich realizacji. Na koniec warsztatów powstanie wspólny film złożony z ćwiczeń uczestników.

‍Prowadząca: Natalia Spychała

Absolwentka PWSFTviT w Łodzi, kierunku Film Animowany i Efekty Specjalne. Realizuje krótkometrażowe animacje oraz współtworzy projekty łączące animację z literaturą, teatrem, muzyką i nowymi technologiami. Szczególnym zainteresowaniem darzy animację poklatkową i techniki klasyczne. Prowadzi pracownię w Łodzi, gdzie poza warsztatami animacji, organizuje wydarzenia artystyczne aktywizujące zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.