Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Warsztaty zielarskie w Ostromecku

spacer botaniczny + zajęcia praktyczne

Data:
11.06.2022 / Sobota
Godzina:
10:00
Miejsce:
Pałac Nowy w Ostromecku
Wstęp:
190 zł, obowiązują zapisy PLN

Opis wydarzenia

11 czerwca 2022, godz. 10.00 – 15.00 / Pałac Nowy w Ostromecku

Warsztaty zielarskie w Ostromecku

Zapraszamy do udziału w warsztatach zielarskich, które tym razem zaaranżujemy w przepięknych okolicznościach przyrody, w ogrodach pałacowych w Ostromecku.

Warsztaty składają się z dwóch części.

1. Spacer botaniczny z rozpoznawaniem roślin zielnych, elementy pałacowego zielnika – park pałacowy i ogrody zaprojektowane przez słynnego architekta krajobrazu Petera Josepha Lennégo.

2. Zajęcia praktyczne w pałacowej kuchni – stara kuchnia pałacowa.

Podczas spaceru botanicznego skupimy się na surowcach zielnych pozyskiwanych z drzew. W samym parku pałacowym jest ich ponad 4,5 tys. Zajmiemy się tez florą podszytu, czyli warstw naziemnych. Z pięknych okoliczności natury przemieścimy się do pałacowej starej kuchni, gdzie wspólnie wykonamy kilka remediów ziołowych, herbatkę pałacową, będziemy degustować zielne przysmaki i na koniec przygotujemy aromatyczne mydełko. Wszystkie receptury otrzymacie na miejscu. Podczas zajęć praktycznych będziecie mieli szansę dopytać o szczegóły, źródła, inspiracje. Będziemy też degustować wiosenne pesto na plackach zieleniakach, popijać ziołowe napary i maceraty ze świeżych ziół.

Czas warsztatów: 4–5 godzin (po warsztatach można przedłużyć sobie pobyt w tym urokliwym architektonicznie i przyrodniczo miejscu. Polecamy skorzystanie z dań oferowanych w restauracji pałacowej).
Cena: 190 zł/os.
Liczba miejsc jest ograniczona (10 osób). O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Obecność potwierdzamy po wpłacie kwoty za uczestnictwo bądź wpłacie zaliczki w wysokości 100 zł. Prosimy zabrać odpowiednie ubranie i wygodne obuwie. Warsztaty odbędą się przy minimalnej liczbie uczestników 10 osób.

Warsztaty prowadzi Katarzyna Rymarz, pasjonatka zielarstwa, edukatorka, lansjerka Szlaku krajoznawczo-kulinarnego „Niech Cię Zakole”, twórczyni regionalnych produktów zielarskich.

Zapisy do 5 czerwca mailowo: makowelato@gmail.com, i telefonicznie: 721 295 152.