Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Weekend seniora z kulturą”. Krążąc po Ostromecku – Impreza (nie tylko) dla seniorów.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki tańców w kręgu.

Data:
02.10.2021 / Sobota
Godzina:
Miejsce:
Pałac Stary w Ostromecku
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

2 października 2021, godz. 12.00 / Pałac Stary w Ostromecku wstęp wolny

„Weekend seniora z kulturą”
Krążąc po Ostromecku – Impreza (nie tylko) dla seniorów. Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki tańców w kręgu.

Wpisujemy się w ogólnopolską akcję „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Taniec w kręgu to taniec integrujący grupę, dający poczucie wsparcia i wspólnoty. Krąg stanowi specyficzną formę taneczną, tak różną od innych – tu nie ma poczucia rywalizacji, a stworzenie wspólnoty z często nieznajomymi osobami daje siłę i moc, o które tak trudno samotnie.
Tańce etniczne w kręgu wyzwalają radość, spontaniczność, są energetyczne i zarazem odprężające, stanowiąc niewątpliwą wartość terapeutyczną – tak potrzebną w tych trudnych czasach.
Zakończeniem wydarzenia będzie spacer po ostromeckich pałacach i parku, gdzie opowiadać będziemy o fascynującej historii tego miejsca a zgromadzone zbiory (fortepiany, akordeony, artefakty z różnych epok) pozwolą choć trochę poznać historię kultury, która nas stworzyła.