Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Weekend seniora z kulturą”. Wokół sztuki polskiej w dwudziestoleciu międzywojennym – spotkanie i wykład (nie tylko) dla seniorów.

spotkanie + wykład

Data:
03.10.2021 / Niedziela
Godzina:
Miejsce:
Zespół Pałacowo - Parkowy w Ostromecku
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

3 października 2021, godz. 12.00 / ZPP w Ostromecku

„Weekend seniora z kulturą”.

Prelegentką będzie Justyna Gongała-Wyzujak, absolwentka historii sztuki, związana z Galerią Wspólną Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Podczas spotkania zaprosimy gości do dyskusji i podzielenia się swoimi fascynacjami dotyczącymi tego okresu. Pragniemy też nawiązać do historii Ostromecka w dwudziestoleciu międzywojennym za czasów Alvenslebenów. Spotkanie wpisze się zarazem w otwarty projekt memorialno–edukacyjny, pn. Sztambuch Bydgoski.
Działania w ramach tego projektu polegają na gromadzeniu i ekspozycji pamiątek związanych z życiem rodzinnym bydgoszczan, mieszkańców regionu oraz gości Pałaców. Celem jest tworzenie wielowarstwowej opowieści o naszej przeszłości, dorobku kulturowym, tożsamości.