„Wieloryb z Lorino – legenda z Czukotki” + spotkanie

8. Przeźrocza Festiwal Filmowy

01.09.2022 / Czwartek

Otwarcie wystawy ilustracji Krzysztofa Gawronkiewicza do książki Maciaj Cuske “Wieloryb z Lorino – zapiski z końca świata” + spotkanie autorskie

Projekt wydania książki współfinansowany ze środków Miasta Bydgoszczy.

Krzysztof Gawronkiewicz
– rysownik, autor komiksów

Autor ilustracji do takich albumów jak: „Mikropolis”, „Achtung Zelig!”, „Esencja”, „Romantyzm”, „Powstanie”, „Kwintesencja”, „Krzesło w piekle”. Jego twórczość publikowały zagraniczne wydawnictwa m.in. Casterman, Dupuis Aire Libre, Arte, Glénat, Dargaud i magazyn „Spirou”. W 2003 roku wspólnie ze scenarzystą Grzegorzem Januszem zdobył nagrodę Grand Prix podczas pierwszej edycji Europejskiego Konkursu Komiksowego telewizji Arte i wydawnictwa Glénat za komiks „Esencja”. Zdobywca nagród Grand Prix za najlepszą krótką formę komiksową i Album Roku festiwali komiksowych w Łodzi. W 2018 „Beneficio” otrzymało tytuł Książki Roku w kategorii książka obrazkowa Polskiej Sekcji IBBY. Plakat do filmu „Wieloryb z Lorino” zwyciężył z kolei na festiwalu filmowym ACAMPADOC 10 – Festival Internacional de Cine Documental w Panamie.