Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wirtualne Animocje 365

vol. 1

Data:
28.04.2020 / Wtorek
Godzina:
19:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Animowany czarny humor – obejrzyj naszą playlistę w ramach Wirtualnych Animocji 365.

O tym, że filmy animowane to nie tylko bajki dla dzieci, mogliście przekonać się już podczas dziewięciu edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animocje. W tym roku mieliśmy zaprosić Was na okrągłą, 10. odsłonę festiwalu, ale pandemia pokrzyżowała nasze plany. Nie zostawimy Was jednak z niczym – przygotowaliśmy dla Was wyjątkową playlistę filmów animowanych dla dorosłych widzów. To dziewięć obrazów, które łączy wspólny mianownik – czarny humor. Bo w czasach przymusowej izolacji warto pośmiać się ze spraw naprawdę poważnych.

Pierwsza odsłona Wirtualnych Animocji 365 będzie dla Was dostępna już we wtorek 28 kwietnia o godz. 19.00. Trudno wyróżnić najlepsze z tych dziewięciu proponowanych przez nas filmów, bo wszystkie są naprawdę warte obejrzenia. Nie chcąc zdradzać tytułów i psuć niespodzianki, powiemy, że groteska będzie mieszać się z absurdem, komizm sytuacyjny nieraz Was zaskoczy, a tematy filmów mogą wydawać się na pierwszy rzut oka kontrowersyjne. Nie zabraknie też słodko-gorzkich historii, refleksyjnych opowieści o przemijaniu i śmierci czy angielskiego humoru w najlepszym wydaniu.

Przy doborze filmów do Wirtualnych Animocji 365, tak samo jak przy doborze festiwalowego repertuaru na coroczne Animocje, ważna była dla nas estetyka wyprodukowanego obrazu, nieszablonowe wykorzystanie tradycyjnych technik, a także nowe konteksty, które pozwalają ciągle na nowo odkrywać kino animowane.