Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Ostromecko – wirtualne spacery po pałacach

w ramach projektu KULTURA W ZASIĘGU 2.0

Data:
14.04.2020 / Wtorek
Godzina:
19:00
Data:
15.04.2020 / Środa
Godzina:
16:00
Data:
16.04.2020 / Czwartek
Godzina:
19:00
Data:
17.04.2020 / Piątek
Godzina:
19:00
Data:
18.04.2020 / Sobota
Godzina:
19:00
Data:
19.04.2020 / Niedziela
Godzina:
19:00
Data:
20.04.2020 / Poniedziałek
Godzina:
19:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Zapraszamy na wirtualny spacer po Pałacu Starym!

Raz, dwa, trzy, enter! Poczuj atmosferę niezwykłych wnętrz pałaców w Ostromecku – zapraszamy na wirtualne spacery po zabytkowych obiektach. Najpierw zobaczyć będzie można Pałac Stary i Zabytkową Kolekcję Fortepianów Andrzeja Szwalbego. Wirtualne zwiedzanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Kultura w zasięgu 2.0”.

Wirtualne spacery po zabytkowych obiektach to alternatywa do tradycyjnego zwiedzania, która w czasie panującej pandemii jest najlepszym i póki co – jedynym sposobem na obcowanie z kulturą czy sztuką. My, korzystając z projektu „Kultura w zasięgu 2.0” zapraszamy na wirtualne spacery po przepięknych obiektach w Zespole Pałacowo – Parkowym w Ostromecku.  

Zwiedzanie zaczynamy od osiemnastowiecznego Pałacu Starego. Co będzie można zobaczyć? W tym barokowym budynku, zwanym także Pałacem Myśliwskim lub Pałacem Mostowskich znajduje się m. in. zabytkowa Kolekcja Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego. To jeden z czterech tego typu zbiorów w kraju, drugi pod względem wielkości i jedyny – jak podkreślają muzykolodzy – który mieści się w historycznych wnętrzach. Muzyka grana na historycznych fortepianach brzmi tu inaczej niż gdzie indziej.

Startujemy 14 kwietnia o 10:00. Na spacer można wybrać się wchodząc na stronę: www.newmediavr.com/ops/

Wirtualne zwiedzanie ostromeckich pałaców możliwe jest dzięki projektowi „Kultura w zasięgu 2.0” realizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu wraz z Partnerami. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków Miasta Bydgoszczy.

Bezpośrednim celem projektu jest udostępnienie wszystkim zainteresowanym narzędzi do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych regionu jak również, poprzez ucyfrowienie zasobów muzeów, bibliotek i innych instytucji, zachowanie dziedzictwa regionalnego dla przyszłych pokoleń. Celem udziału w projekcie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy stało się pozyskanie nowoczesnych narzędzi do dystrybucji treści w formie cyfrowej, które umożliwią szerszą dostępność dla odbiorców.

Więcej o projekcie na stronie www.kulturawzasiegu.eu.

Wirtualny spacer po Ostromecku zrealizowała firma NewmediaVR, mająca na koncie wiele realizacji w dziedzinie interaktywnych form prezentacji.