„Włoskie lato”. Koncert z okazji 25-lecia założenia Towarzystwa Polsko-Włoskiego

koncert na żywo

10.09.2022 / Sobota
Pałac Nowy w Ostromecku

10 września 2022, godz. 16.00 / Pałac Nowy w Ostromecku, wstęp wolny

Włoskie lato. Koncert z okazji 25-lecia założenia Towarzystwa Polsko-Włoskiego

Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy istnieje od września 1997 roku. Założycielką i jednocześnie prezeską jest Elżbieta Renzetti – ambasadorka kultury włoskiej w Bydgoszczy. Celem Towarzystwa jest promowanie Polski, regionu Kujawsko – Pomorskiego, a przede wszystkim promocja Bydgoszczy, poprzez podejmowanie współpracy z organizacjami, instytucjami, ośrodkami naukowo – kulturalnymi i gospodarczymi oraz mediami we Włoszech. Towarzystwo realizuje swoje cele poprzez prowadzenie różnorodnej działalności promocyjnej oraz organizowanie wydarzeń kulturalnych o zróżnicowanym charakterze, do których należą m.in.: wystawy, prelekcje, spotkania, konferencje czy wydarzenia cykliczne, jak np.: Bella ItaliaWłoska Jesień i Włoskie Lato, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Bydgoszczy i okolic, a także lokalnych i regionalnych mediów, w tym, mediów zagranicznych, również włoskich. W tym roku także zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w specjalnym koncercie z okazji jubileuszu 25-lecia założenia Towarzystwa. W Pałacu Nowym w Ostromecku wystąpią dla Państwa w sobotę 10 września artyści z Włoch i Polski: duet Grotto Tomas i Angelika, Beata Lewinska, Wiesław Nowicki oraz znakomita śpiewaczka operowa Dominika Zamara.

Dominika Zamara – sopranistka, laureatka stypendium we Włoskim Konserwatorium w Veronie. Śpiewająca na scenach operowych, salach koncertowych, filharmoniach i kościołach na całym świecie. Ogłoszona przez włoską prasę sopranem fenomenalnym. Zadebiutowała w Teatrze Verdi w Padwie w roli Mimi w operze Cyganeria Pucciniego. Zaśpiewała premierę światową opery Il Tramonto Coronaro w Teatro Olimpico w Vicenzy. Laureatka wielu prestiżowych nagród w kategorii Muzyka Klasyka m.in. Złota Sowa otrzymana w Wiedniu, Nagroda Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, Nagroda w Cremonie Stradivarii za DVD z muzyka Vivaldiego. Koncertowała w Europie i na świecie: Chinach, Korei, Stanach Zjednoczonych, Meksyku. Nagrała i wydala 4 płyty we Włoszech.