Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wolne Studio 2.1. – odc. 4. Rozmowa z Orlinem Bebenowem.

Rok Bydgoskiego Marca'81

Data:
11.05.2021 / Wtorek
Godzina:
19:30
Miejsce:
FB MCK / Emcek YT
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

11 maja 2021, godz. 19.30 / FB MCK i YouTube Emcek

Wolne Studio 2.1.- „Słoneczny Brzeg z Naszego Snu, czyli Bułgaria. Przesłuchanie artysty Orlina Bebenowa”

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego Wolnego Studia 2.1. We wtorek, 11 maja w naszym telewizorze Rubin wystąpią Andrzej Gawroński i Adam Gajewski, którzy tym razem porozmawiają z Orlinem Bebenowem, śpiewakiem z Opery Nova. Wolne Studio 2.1. to nasza propozycja włączenia się w obchody Roku Bydgoskiego Marca’81. Transmisja na Facebooku MCK o godz. 19.30.

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy włącza się w obchody Roku Bydgoskiego Marca 1981 i zaprasza do „Wolnego Studia 2.1.”. To propozycja wydarzeń historyczno-kulturalnych trwających przez cały rok, która w oryginalnej formule przenosić nas będzie do początku lat 80., przypominając ducha tamtych czasów.

11 maja zapraszamy na kolejny odcinek naszego studia, którego gościem będzie Orlin Bebenow. To jeden z najciekawszych przedstawicieli bułgarskiej diaspory w Bydgoszczy, w dodatku obdarzony hipnotyzującym głosem. Podczas przesłuchania, prowadzonego przez Dobrego i Złego Funkcjonariusza, w których wcielili się Andrzej Gawroński i Adam Gajewski, opowie o młodości spędzonej w kraju, gdzie nawet hełmy strażaków ozdobione były czerwonymi gwiazdami, zaś Georgi Dymitrow miał w Sofii godne faraonów mauzoleum.

Samo „Wolne Studio 2.1.” stylizowane jest na nieco siermiężny i statyczny efekt dawnej telewizji państwowej PRL, z wykorzystaniem plansz, spikerów w kostiumach, przemyślanych elementów dekoracji. Przygotowujemy programy poświęcone życiu artystycznemu i społecznemu Bydgoszczy ostatniej dekady istnienia komunistycznej Polski.

Wszystkie pasma, które nadawać będziemy z Wolnego Studia 2.1. nagrywane są w specjalnie do tego przygotowanej scenografii – to obudowa starego odbiornika telewizyjnego, który stanął na scenie sali kinowo-widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury. Z wnętrza odbiornika nadawać będziemy programy telewizyjne, które zobaczyć będziecie mogli online.

„Wolne Studio 2.1.” organizowane jest przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy przy wsparciu Urzędu Miasta w Bydgoszczy.