„Wystawa w kinie. Mary Cassatt. Malarstwo nowoczesnej kobiety” + spotkanie z reżyserem Philem Grabsky’m

reż. Ali Ray

26.03.2023 / Niedziela
Kino Orzeł
25 PLN

Premiera: maj 2023

Premierowy film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na wystawę dzieł Mary Cassatt. Ta amerykańska artystka zrobiła karierę, uwieczniając na płótnach głównie życie otaczających ją kobiet. Jej radykalne obrazy ukazywały je jako intelektualne, kobiece i prawdziwe, co stanowiło istotną zmianę w sposobie, w jaki kobiety pojawiały się w sztuce.

Prezentując jej zadziwiające grafiki, pastele i obrazy, film przedstawia często pomijaną impresjonistkę, której własna kariera była równie pełna sprzeczności, jak kobiety, które malowała.

„Wystawa w Kinie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.