Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Opis wydarzenia

30 marca 2022, godz. 19.00 / sala kinowo-widowiskowa MCK

XI Bydgoska Akademia Jazzu – FELIKS JAZZ ORCHESTRA

Bydgoska Akademia Jazzu jako koncertowa koncepcja wykorzystania potencjału muzycznego studentów i wykładowców Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy świętować będzie w 2022 roku dekadę istnienia. W tym czasie odbyło się pod szyldem BAJ aż trzydzieści osiem koncertów! Idea połączenia edukacji muzycznej wraz z koncertem doskonale się sprawdziła przyciągając do sal Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy każdorazowo komplet słuchaczy. Pomysłodawcą i współorganizatorem tego cyklu jest kontrabasista i pedagog AMFN Grzegorz Nadolny.

30 marca 2022 roku będą Państwo świadkami przełomowego wydarzenia – premiery debiutanckiego albumu pt. Solaris w wykonaniu Felix Jazz Orchestra – nowego, liczącego prawie 30 osób, wokalno – instrumentalnego konglomeratu muzycznego, złożonego zarówno ze znakomicie zapowiadających się studentów, jak i absolwentów oraz pedagogów AMFN.

Pomysłodawcą orkiestry, kompozytorem, pianistą i aranżerem jest prowadzący Big Band AMFN w Bydgoszczy adiunkt dr Michał Szlempo.

Ideą muzyczną autora jest mariaż brzmień klasycznej orkiestry jazzowej – powiększonej o rozbudowaną sekcją dętą i perkusyjną – i instrumentów elektronicznych oraz partii wokalnych. To sposób współczesnego spojrzenia na muzykę rozrywkową, połączenia tradycji z progresywnością. Dzięki starannie opracowanemu zestawowi kompozycji udało się połączyć wielobarwne subtelności różnorodnych brzmień z silną motoryką rytmu, co z pewnością usatysfakcjonuje słuchaczy.

Wydarzenie to wspiera Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w ramach programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Koncert będzie składał się z dwóch części:
W pierwszej na scenie zabrzmi trio jazzowe Michała Szlempo, któremu towarzyszyć będą: Mateusz Krawczyk na perkusji i Filip Dzierżawski na gitarze basowej, oraz goście, którzy współtworzą debiutancką płytę „Solaris”:

Maciej Sikała – saksofon tenorowy

Marcin Gawdzis – trąbka

Alan Balcerowski – saksofon sopranowy

Kamila Abrahamowicz-Szlempo – śpiew

Kinga Zielska – śpiew

W drugiej części usłyszymy Felix Jazz Orchestra w składzie:

Kajetan Sokolnicki – flet

Sylwester Bugajak – gitara elektryczna

Maciej Domagalski – instrumenty perkusyjne

Zofia Karandyszowska – instrumenty perkusyjne

Bilety: studenckie 15zł / normalne 20 zł dostępne w kasie MCK.