XVI Europejskie Spotkania Artystyczne – wieczór inauguracyjny

XVI Europejskie Spotkania Artystyczne

Wieczór inauguracyjny:

– wernisaż malarstwa Joanny Szczepkowskiej

– otwarcie festiwalu i koncert w wykonaniu Philippe’a Cupera (klarnet) i Agaty Nowakowskiej-Gumieli (fortepian). W programie: L. Bassi, Fantaisie wg opery Rigoletto G. Verdiego; L. Cahuzac, Pastorale cévenole i Cantilène

– monodram Dzikie ballady Adama M w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej. Po spektaklu spotkanie z aktorką i sprzedaż książek

Joanna Szczepkowska – aktorka, pisarka, publicystka, malarka. Jako aktorka była nagradzana na wielu festiwalach, dziś uważana za jedną z najciekawszych osobowości świata kultury. W 1990 wydała swój pierwszy tom poezji, w 2004 debiutowała jako pisarka opowiadaniami Fragmenty z życia lustra. Od tej pory napisała wiele powieści, sztuk teatralnych, tomów poezji. Inną ważną dziedziną sztuki jest dla niej malarstwo. W 2017 założyła Teatr na Dole, gdzie grywa swoje sztuki. Podczas pandemii założyła internetowy Teatr Pudło, dając co tydzień 10-minutowe miniatury.