Z klasyką przez Polskę – koncert Książek Piano Duet

Pałac Nowy w Ostromecku
wejściówki

Z KLASYKĄ PRZEZ POLSKĘ

W ramach współpracy Sekcji Dziedzictwa Kulturowego MCK z Polskim Impresariatem Muzycznym, działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zapraszamy na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę”. W Pałacu Nowym, w czwartek 23 lipca, o godz. 17.00 wystąpi Książek Piano Duet
wstęp wolny

Ze względu na przepisy związane z COVID-19 mamy na liście 30 miejsc. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w tym mistrzowskim koncercie prosimy o przesłanie SMS z podaniem imienia i nazwiska pod nr telefonu kuratorki z Sekcji Dziedzictwa Kulturowego ZPP Ostromecko 507 099 187. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Równocześnie informujemy, że zaproszeni goście będą poproszeni o wypełnienie przed koncertem OŚWIADCZENIE DLA UCZESTNIKÓW WYDARZEŃ W MIEJSKIM CENTRUM KULTURY W BYDGOSZCZY W CZASIE EPIDEMII WIRUSA SARS-COV-2.

Książek Piano Duo

Zespół założony w 2012 r. przez Agnieszkę Zahaczewską-Książek i Krzysztofa Książka. Muzycy rozpoczęli współpracę pod okiem dr hab. Sławomira Cierpika w Akademii Muzycznej w Krakowie, później pracowali także pod kierunkiem prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Arie Vardiego. Koncertowali w wielu miejscach w Polsce i za granicą (Szwajcaria, Francja, Wielka Brytania, RPA). W 2019 r. zdobyli II nagrodę i nagrodę specjalną na XXI Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. F. Schuberta w Jeseniku oraz tytuł finalisty oraz nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych im. S. Szӧrenyi w Bukareszcie. W 2020 r. artyści otrzymali stypendium „Młoda Polska”. Duet reprezentowany jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Krzysztof Książek

Półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie (2015) oraz laureat III nagrody i nagrody specjalnej I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (2018). Absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie i Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Obecnie student w klasie prof. Arie Vardiego. Występował na licznych festiwalach w kraju i zagranicą. Ma w swoim dorobku ma kilka płyt CD, w tym nagrodzony „Fryderykiem” album „Apparition” nagrany z Agatą Zubel. W 2014 r. otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana. W 2015 r. nominowany do „Paszportu” Polityki.

Agnieszka Zahaczewska-Książek

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Stefana Wojtasa. Od 2015 r. związana z Akademią Muzyczną w Katowicach, najpierw jako studentka w klasie prof. Wojciecha Świtały, a obecnie doktorantka prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej.

Współtworzy trio fortepianowe-Trio Legend. Zespół otrzymał II nagrodę na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku (2018) oraz I nagrodę na XXVI Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Pörtschach (2019). Obecnie trio studiuje w klasie prof. Stephana Goernera w Kunstuniversität w Grazu.