Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Za progami pracowni

Wejdź do atelier bydgoskich artystów

Data:
27.05.2020 / Środa
Godzina:
18:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

„Za progami pracowni”- wejdź do atelier bydgoskich artystów

Zazwyczaj wstęp do nich mają nieliczni, a kulisy pracy często są pilnie strzeżone – pracownie artystyczne, miejsca, w których rodzi się sztuka stoją teraz przed Wami otworem. Zapraszamy na nowy cykl Galerii Wspólnej, w którym podejrzeć będziecie mogli bydgoskich artystów przy pracy. Kolejny odcinek „Za progami pracowni” już w tę środę, 27 maja. Tym razem odwiedzimy pracownię Grzegorza Pleszyńskiego.

Przez ostatnie miesiące miłośnicy sztuki nie mieli okazji do obcowania z nią na żywo – zamknięte z powodu pandemii galerie sztuki i muzea, odwołane wernisaże i eventy artystyczne, nie uśpiły jednak twórczej inwencji artystów. Ci tworzą bez względu na okoliczności. Zamknięci w swoich pracowniach, intymnych miejscach kreacji, postanowili zaprosić Was do siebie – w ramach cyklu „Za progami pracowni” będzie można odwiedzać atelier bydgoskich artystów i podejrzeć ich przy pracy. Twórcy opowiedzą o sobie, o tym w jakiej scenerii tworzą, pokażą niedokończone dzieła i gotowe obrazy. Podzielą się refleksją związaną z odosobnieniem w czasie przymusowej izolacji i tym, jak pandemia wpłynęła na ich proces twórczy.

Tym razem zapraszamy do pracowni Grzegorza Pleszyńskiego.

„Za progami pracowni” – Grzegorz Pleszyński, 27 maja, godz. 18.00, Facebook Galeria Wspólna.

Grzegorz „Pleha” Pleszyński – urodzony w Olsztynie, od wczesnego dzieciństwa mieszkał w Szubinie, później w Bydgoszczy i Berlinie. W 1989 roku ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni Mieczysława Ziomka. Jest wszechstronnym, bardzo wyrazistym artystą zajmującym się malarstwem, rysunkiem, muzyką, performancem, video-artem, teatrem.

Uczestnik wielu wystaw artystycznych indywidualnych oraz grupowych. Jego prace wystawiane były w Polsce i zagranicą m. in. w Australii, Rosji,  Niemczech, Dani, Belgii i we Włoszech. Nagrywał też płyty z muzyką.

Jest autorem projektów o charakterze społecznym i edukacyjnym. Są to: Antydepresyjna Szkoła, Antydepresyjne Miasto czy Harmonia Sztuki – Harmonia Świata (projekt wydarzeń artystycznych w zakładach karnych).