Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Za progami pracowni

Wejdź do atelier bydgoskich artystów

Data:
24.06.2020 / Środa
Godzina:
18:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Zazwyczaj wstęp do nich mają nieliczni, a kulisy pracy często są pilnie strzeżone – pracownie artystyczne, miejsca, w których rodzi się sztuka stoją teraz przed Wami otworem. Zapraszamy na nowy cykl Galerii Wspólnej, w którym podejrzeć będziecie mogli bydgoskich artystów przy pracy. Kolejny odcinek „Za progami pracowni” już w tę środę, 24 czerwca. Tym razem odwiedzimy pracownię Waldemara Malaka. 

Przez ostatnie miesiące miłośnicy sztuki nie mieli okazji do obcowania z nią na żywo – zamknięte z powodu pandemii galerie sztuki i muzea, odwołane wernisaże i eventy artystyczne, nie uśpiły jednak twórczej inwencji artystów. Ci tworzą bez względu na okoliczności. Zamknięci w swoich pracowniach, intymnych miejscach kreacji, postanowili zaprosić Was do siebie – w ramach cyklu „Za progami pracowni” będzie można odwiedzać atelier bydgoskich artystów i podejrzeć ich przy pracy. Twórcy opowiedzą o sobie, o tym w jakiej scenerii tworzą, pokażą niedokończone dzieła i gotowe obrazy. Podzielą się refleksją związaną z odosobnieniem w czasie przymusowej izolacji i tym, jak pandemia wpłynęła na ich proces twórczy. 

Tym razem zapraszamy do pracowni Waldemara Malaka. 

„Za progami pracowni” – Waldemar Malak, 24 czerwca, godz. 18.00, Facebook Galeria Wspólna. 

Waldemar Malak – urodzony w 1961 roku w Bydgoszczy. Ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Jest członkiem ZPAP. Zajmuje się malarstwem sztalugowym,rysunkiem i scenografią.