Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Zaduszki Jazzowe dla rodzin z muzyką Milesa Davisa

koncert + warsztaty

Data:
19.11.2023 / Niedziela
Godzina:
12:00
Miejsce:
Pałac Nowy w Ostromecku
Wstęp:
30 zł PLN

Opis wydarzenia

19 listopada 2023, godz. 12.00 / Pałac Nowy w Ostromecku

Zaduszki Jazzowe dla rodzin z muzyką Milesa Davisa.

Wyjątkowy czas kolejnej odsłony „gordonków” spędzimy z formacją wspaniałych muzyków, którzy tworzą własne utwory i rozwijają je w przebogatych, intymnych aranżacjach pełnych oryginalnych, sentymentalnych pomysłów. Na koncercie wspominać będziemy sylwetkę Milesa Davisa. Obok Luisa Armstronga był najbardziej podziwianym wirtuozem trąbki. Przez 50 lat swojej twórczej drogi tworzył w różnorodnych konwencjach: od beebopu przez cool, jazz rock, fusion, aż do hip-hopu. Współtworzył i wypromował dziesiątki późniejszych gigantów jazzu. Repertuar koncertowy tworzyć będą m.in. utwory Milesa Davisa (So what, Nardis i All blues) oraz inne, jego ulubione.

Uwierzcie nam: Wasze dzieci, jak i Wy jesteście godni, by doświadczać takiej wspaniałej muzyki! Zapraszamy na koncert całe rodziny, w tym dzieci wiekowo bez ograniczeń.

Proponujemy Wam również niepowtarzalną okazję gry na różnych trąbkach.
Liderem zespołu jest Miłosz Gawryłkiewicz – trębacz, który na co dzień współpracuje z wieloma orkiestrami (np. Tomka Szymusia). Jest członkiem m.in. zespołu Kapela ze Wsi Warszawa. Dla Fundacji Kreatywnej Edukacji pełni funkcję pedagoga w placówkach Perpetuum Mobile, jak również producenta muzycznego i wydawcy.
Miłoszowi towarzyszą wspaniali muzycy związani z bydgoską, jazzową sceną muzyczną: na kontrabasie Antoni Olszewski, a na perkusji Artur Lawrenz.
Po koncercie zapraszamy na warsztaty z kultury meksykańskiej, w oparciu o tradycje Dia de los Muertos. Przywitamy Was w piwnicach Pałacu Starego w Ostromecku. Naszymi przewodnikami będą: Melisa Damla Tuzuner oraz Edgar Ricardo Dominguez Perez.
Współorganizatorami wydarzenia są: Miejskie Centrum Kultury, Fundacja Kreatywnej Edukacji, Polskie Towarzystwo E.E. Gordona oraz Polski Instytut Pedagogiki E.E. Gordona.

Bilety w cenie 30 zł dostępne TUTAJ . Bilet obowiązuje dziecko i opiekuna.