„Źródła 1222–2022”. Jubileuszowy spacer przez 800 lat historii Ostromecka

30 zł (obwiązują zapisy) PLN

6 sierpnia 2022, godz. 12.00 – 15.00 / Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

„Źródła 1222–2022”. Jubileuszowy spacer przez 800 lat historii Ostromecka

W 1222 r. mija 800 lat od pierwszej historycznej wzmianki na temat Ostromecka. Z tej okazji przygotowaliśmy jubileuszowe spotkanie. Celem oprowadzania będzie przybliżenie ciekawostek z dziejów naszej pięknej miejscowości. Tym razem spacer powiedzie nas nie tylko po Zespole Pałacowo-Parkowym, ale zajrzymy także do kilku innych miejsc związanych z Ostromeckiem. Przybliżymy znane i mniej znane fakty oraz anegdoty, opowiemy o kluczowych wydarzeniach i postaciach. Jak zwykle nasze oprowadzanie będzie wypełnione elementami sensorycznymi, oddziałującymi na zmysły wzroku, słuchu, dotyku, zapachu i smaku. Na uczestników czekają liczne niespodzianki. Wydarzenie poprowadzą dr Agnieszka Wysocka, Andrzej Gawroński i Anna Kornelia Jędrzejewska – kuratorzy ZPP Ostromecko.

Koszt: 30 zł od osoby. Obowiązują zapisy: recepcja@palaceostromecko.pl (max 25 osób).