Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Zwiedzanie z przewodnikiem i tłumaczem PJM Pałacu Starego w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku i kolekcji zabytkowych fortepianów.

Festiwal Emcek Bez Barier

Data:
01.05.2023 / Poniedziałek
Godzina:
12:00
Miejsce:
Pałac Stary w Ostromecku
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

1 maja 2023, godz. 12.00 / Pałac Stary w Ostromecku

W ramach organizowanego przez MCK w Bydgoszczy Festiwalu Emcek Bez Barier zapraszamy na wyjątkowe zwiedzanie zabytkowej kolekcji fortepianów i pianin im. Andrzeja Szwalbego, która znajduje się w Pałacu Starym w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku. Ostromecka kolekcja to jedna z największych i najbogatszych kolekcji zabytkowych instrumentów w Polsce. Obecnie liczy ponad 50 fortepianów i instrumentów pokrewnych.

W niezwykły klimat tego miejsca wprowadzi nas Andrzej Gawroński – Kierownik Sekcji Dziedzictwa Kulturowego oraz Opiekun Zabytkowej Kolekcji Instrumentów w ZPP

Podczas wydarzenia będzie dostępny tłumacz PJM.

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Emcek Bez Barier.

Działania w ramach projektu „Poprawa i rozwinięcie dostępu do wydarzeń i budynków Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy dla osób ze szczególnymi potrzebami” będą realizowane dzięki dotacji, która została przyznana instytucji przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z programu „Kultura bez barier”. Całkowita wysokość grantu to 175 310 zł. Projekt będzie realizowany od listopada 2022 do czerwca 2023 r.