„Zwyczaje towarzyskie polskich mieszkańców Bydgoszczy w II Rzeczypospolitej” – spotkanie z autorką książki Ewą Rynką

spotkanie autorskie

23.01.2022 / Niedziela
Pałac Nowy w Ostromecku
Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

23 stycznia 2022, godz. 16.00 / Pałac Nowy w Ostromecku

W książce autorka opisuje miejsca, w których bydgoszczanie spędzali wolny czas. Przybliża też wiele międzywojennych lokali, m. in. kabarety, teatry, kina, wystawy, widowiska cyrkowe czy koncerty. Informacje o organizowanych w Bydgoszczy imprezach okolicznościowych, w tym Święta 3 Maja, Święta Niepodległości, Święta Morza czy uroczystości związanych z obchodami Dnia Matki są pełne ciekawych detali. W publikacji znalazły się też informacje o terenach zielonych usytuowanych w mieście i na jego obrzeżach, modnych w latach międzywojennych torach do wyścigów konnych. Czytelnika z pewnością zainteresują międzywojenne zwyczaje towarzyskie związane z obchodzonymi w Bydgoszczy świętami Wielkanocnymi, Bożego Narodzenia czy sposobem witania Nowego Roku, a także zwyczaje dotyczące białego i zielonego karnawału.

Ewa Rynka – urodzona 15 lipca 1967 roku w Bydgoszczy. Ukończyła regionalistykę europejską oraz zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochronę zabytków na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Miłośniczka historii Bydgoszczy, szczególnie okresu międzywojennego. Autorka dwóch artykułów naukowych. W 2020 roku udzieliła kilku krótkich wywiadów w emitowanej w Polskim Radio PiK audycji z cyklu „Bydgoszcz-Toruń 100 lat w Niepodległej”.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy: SMS na nr 507 099 187.