Generic selectors
MCK
23.08.2024

Bardzo Młoda Kultura – lista zaproszonych podmiotów

Poniżej prezentujemy Państwu listę podmiotów zaproszonych do tworzenia partnerstw lokalnych i realizacji inicjatyw edukacyjno-kulturalnych wspólnie z Młodzieżą w ramach tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura Kujawsko-Pomorskie 2023-2025.

1. Chełmiński Dom Kultury,

2. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży,

3. Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie,

4. Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie,

5. Gminny Ośrodek Kultury w Kijewie Królewskim i Gminna Biblioteka Publiczna w Lisewie,

6. Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu,

7. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu Wielkopolskim,

8. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku,

9. Centrum Biblioteki i Kultury w Gminie Jeżewo oraz Nieformalna Grupa Złodzieje Oklasków – Laskowice,

10. Centrum Kultury i Nauki Młyny Rothera w Bydgoszczy,

11. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie,

12. Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu (Mediateka Raszei w Toruniu).

Wszystkim podmiotom gratulujemy pomysłów i nie możemy doczekać się efektów Waszych inicjatyw lokalnych. Dla zainteresowanych, warto śledzić media społecznościowe powyższych instytucji. Stanowią one wielką inspirację do działań z Młodzieżą w obszarze kultury i edukacji.

Załącznik 1 – Podmioty BMK 2024

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy pełni rolę operatora regionalnego programu Bardzo Młoda Kultura od roku 2019. Celem głównym tej edycji programu jest rozwój podmiotowego uczestnictwa w młodzieży w kulturze. Celami szczegółowymi są: rozwój umiejętności młodzieży w zakresie krytycznego i twórczego uczestnictwa w kulturze, wspieranie podmiotowości i umacnianie tożsamości społeczności lokalnych w perspektywie nasilonego procesu interakcji kultur, wspieranie twórczego i wrażliwego na lokalne konteksty społeczne wykorzystania wartości dziedzictwa kulturowego wspólnot lokalnych.

Osoby do kontaktu:

Marcin Płocharczyk