Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Barka Lemara

„jestem c(i)ałością” – debata o psychologii ciała

debata

Data
Niedziela, 10.12.2023
Godzina
16:00
Miejsce
Barka Lemara
Bilety
wolny, obowiązują darmowe wejściówki w kasie MCK


10 grudnia 2023, godz. 16.00 / Barka Lemara, ul. Spichlerna 1

„jestem c(i)ałością” – debata o psychologii ciała

Sekcja Równości i Innowacji Społecznych SPLOT zaprasza na wydarzenie „jestem c(i)ałością”, które odbędzie się 10.12.2023 r. na Barce Lemara. O godzinie 16.00 odbędzie się debata dotycząca psychologii ciała, którą poprowadzi dr hab. Beata Ziółkowska. Po spotkaniu będzie możliwość zadawania pytań i włączenia się w wydarzenie. Zależy nam na zapewnieniu przestrzeni do komunikacji, która wspiera i łączy.

Poczucie własnego ciała to integralna część ludzkiej tożsamości. Jego umysłowa reprezentacja, emocje, jakie w nas wzbudza i zachowanie wobec niego wynikają z wielu czynników, w tym między innymi z uczestniczenia w kulturze popularnej. Niepokoi jednak to, że coraz więcej osób – szczególnie młodzieży i młodych kobiet – nie przejawia wyrozumiałości wobec własnego ciała, a jego zewnętrzność przedkłada nad zdrowie.

Ideą spotkania jest zanalizowanie zjawisk wzmacniających dyskredytowanie swej fizyczności, po to, by poddawać je kontroli, a w efekcie budować akceptację i troskę względem niej. Dopóki nie uzyskamy szacunku do swego ciała, bez względu na to, jakie ono jest, nie jesteśmy w stanie zaakceptować fizycznej różnorodności innych osób, stając się dla nich tym samym surowymi sędziami.

Wstęp wolny, obowiązują darmowe wejściówki do odbioru w kasie MCK.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK