Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

KOŃ – koncert do filmów animowanych

Data
Piątek, 19.04.2024
Godzina
20:30
Miejsce
Bilety
wstęp bezpłatny - darmowe wejściówki do odbioru w kasie MCK oraz Młynach Rothera

OPIS WYDARZENIA

KOŃ – koncert do filmów animowanych

Koń to podmiot artystyczny stworzony przez gitarzystę Sławomira Szudrowicza (Something Like Elvis, Dobre Bo Dobre, Selina Martin Band, 5G), perkusistkę Asię Glubiak (Panieneczki, Limboski, Barbara Wrońska), saksofonistę Michała Fetlera (Jazzband Młynarski Masecki, Polmuz, Fanfara Awantura) oraz wirtuoza kibordów i rejwowych wichur Jakuba Królikowskiego. Założenia formalne twórczości zespołu Koń oscylują gdzieś wokół stylu country and western, muzyki alternatywnej, nowoczesnego jazzu, bluesa i psytrance… „Fusion!” – chciałoby się rzec! Bynajmniej, w końcu fusion kojarzy się z basówką podwieszoną przy podbródku, a w zespole Koń basówki nie ma, bo od basu się dziś odchodzi. Jest za to saksofon basowy, którego 90% z Was zapewne nigdy na oczy nie widziało. Zespół w roku 2022 wydał swój debiutancki album, który zebrał bardzo entuzjastyczne recenzje. Członkowie formacji jednak debiutantami zdecydowanie nie są. Warto również zaznaczyć, że Koń to przede wszystkim zwierzę koncertowe. 

https://tiny.pl/wcd69

https://www.facebook.com/zespolkon

Podczas koncertu na festiwalu Animocje, zespół Koń zagra w składzie: Sławomir Szudrowicz, Michał Fetler, Jakub Królikowski. Ze względów osobistych, Asię Glubiak zastąpi Kevin Górzyński.  Zespół zagra do setu filmów animowanych.

Obserwatorium, Wiesława Ruta, Polska, 2022, 6’10’’

1.	Kadr z filmu animowanego. Kształt przypominający oko z wyraźną tęczówką na czarnym tle.

Eksperymentalny, abstrakcyjny teledysk z muzyką duńskiej muzyki Sofie Birch. To gra pomiędzy abstrakcją i figuratywnością, której celem jest jak najlepsze towarzyszenie muzyce za pomocą kinowych środków wyrazu.

Airborne, Andrzej Jobczyk, Polska, 2021, 7’36’’

2.	Kadr z filmu animowanego. Mężczyzna ubrany w strój pilota siedzi w kokpicie szybowca.

“Airborne” to surrealistyczna animacja łącząca świat maszyn latających z królestwem flory i fauny. Pochłonięty walką pilot myśliwca traci swój cel i zalicza wielki upadek. Samolot wbija się w koronę drzewa.Tragedia, która zdaje się końcem otwiera nowy etap historii. W miejscu katastrofy budzi się nowe życie, którego przeznaczeniem będzie rozwikłanie zagadki swego pochodzenia. Airborne to opowieść o pasji, jej korzeniach i o tym co musimy stracić by narodzić się na nowo.

Roz-poznanie, Przemysław Świda, Polska, 2020, 6’

3.	Kadr z filmu animowanego. Mężczyzna niesie czarną walizkę, która otwiera się i wylatuje z niej mężczyzna w białym garniturze i kapeluszu.

Garnitur, kapelusz, teczka – bohater animacji wygląda jak przedstawiciel pokolenia yuppie lub pracownik korporacji. Tym razem jednak w swojej teczce nie ma dokumentów, lecz kolejne wersje samego siebie, a zamiast w podróż biznesową udaje się w szaleńczy bieg po własnej świadomości. Czy mężczyzna ucieka przed sobą, czy siebie próbuje dogonić? Co stanie się, gdy „ja” bohatera wreszcie się spotkają? 

Undone, Konrad Kulczyński, Grażyna Rigall, Polska, 2021, 4’43

4.	Kadr z filmu animowanego. Animacja wycinankowa. Owady otoczone fragmentami liści.

Utopijna animacja wycinankowa. Krótka opowieść o marzeniu o uwolnieniu się od życia w niewoli. Inspirowana Hipotezą Gai oraz Polską Szkołą Animacji, połączona z autorską muzyką i dźwiękiem tworzonym przez wybitnych muzyków jazzowych: Olo Walickiego i Jacka Prościńskiego.

Zatrzymaj to…, Wojciech Siejak, Alicja Grotuz, Polska, 2019, 4’46’’

5.	Kadr z filmu animowanego. Fragment twarzy nieokreślonej postaci o wielkich zielonych oczach i długim, niebieskim nosie.

Nieznany dźwięk rozbrzmiewa w bardzo osobliwym świecie, rozpoczynając odpowiednio dziwny obrót wydarzeń…

Po ciemku, Jakub Baniek, Poland, 2019, 5’17’’

6.	Kadr z filmu animowanego. Wnętrze samochodu. Mężczyzna trzyma kierownicę, obok puste siedzenia.

Film zadaje jedno proste pytanie – co może się stać, gdy zgasną światła?

3 geNARRATIONS, Paulina Ziółkowska, Polska, 2021, 8’30”

7.	Kadr z filmu animowanego. Trzy kobiety trzymają się za ręce tworząc pół krąg. Znajdują się we wnętrzu żółtego pokoju.

3 pokolenia, 3 narracje, 3 różne punkty widzenia. Taniec pokoleń.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK