26 września 2024 (czwartek) | godz. 20:00 | Mózg ul. Parkowa 2 | wstęp wolny
Koncert w ramach Próby Dźwięku — cyklu koncertów z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki organizowanego przez Bydgoszcz Miasto Muzyki UNESCO.
Bydgoskie Studio Eksperymentu – Krzysztof Ostrowski/AGF/Mateusz Wysocki
Ostatnia odsłona projektu Bydgoskie Studio Eksperymentu, który ma na celu zbudowanie platformy do nowatorskich i bezkompromisowych działań twórczych. Prezentowany materiał będzie wynikiem dwudniowych rezydencji artystycznych trójki muzyków zajmujących się różnymi gatunkami.
Kuratorem czwartej, ostatniej odsłony BSE jest Krzysztof Freeze Ostrowski, który zaprosił do współpracy fińską artystkę interdyscyplinarną AGF oraz producenta międzygatunkowego Mateusza Wysockiego.
KRZYSZTOF “FREEZE” OSTROWSKI KURATOR to bydgoski muzyk, instrumentalista i producent, najczęściej kojarzony z szeroko rozumianą sceną elektroniczną. Na jego artystyczną działalność wpływa mnogość doświadczeń związanych z dźwiękiem: wykształcenie muzyczne, lata produkcji muzyki elektronicznej, czy praca w orkiestrze dętej w charakterze inżyniera dźwięku. Występuje solowo, ale także występuje w ramach audiowizualnego duetu SSM (z artystą wizualnym Tomem Skofem), jak i w różnych konfiguracjach często związanych z bydgoską alternatywą wywodzącą się z klubu Mózg. W 2018 r. wspólnie z Kubą Ziołkiem powołał do życia duet Clinamen, który to zadebiutował płytą “The tropism of spring” jesienią 2020 r. Razem z Mateuszem Wysockim (Fischerle) tworzy duet IFS, który w 2023 r. wydał album „REIFSMA”, nagrany razem z MA, awangardowym raperem z Tokio.
FISCHERLE (MATEUSZ WYSOCKI to artysta, który od wielu lat przełamuje gatunkowe ramy i układa z nich własną wielowarstwową dźwiękową masę. Poza działalnością wydawniczą w Pawlaczu Perskim, kojarzony jest głównie ze swoich produkcji jako Fischerle, ale współtworzy również kilka projektów: IFS (z Krzysztofem Ostrowskim), Mech (z Michałem Wolskim), Porcje Rosołowe (z Lechem Nienartowiczem), oraz Bouchons d’Oreilles (z Łukaszem Kacperczykiem). Jego muzyka wydawana była przez niezliczoną ilość wytwórni polskich i zagranicznych takich jak: Outlines, U Know Me, Astral Spirits, Paralaxe Editions, Crónica, U-Cover, Qunabu, Idioms, Spring Break Tapes, Wounded Knife, Where To Now?, Monotype Records, Czaszka Records, Pointless Geometry. Produkcje Fischerle to opływające w detalach plastyczne konstrukty, mieniące się szczegółami zatopionymi w masywnych przestrzennych basach oraz pokaz niebanalnej wyobraźni i wielopoziomowej skomplikowanej architektury
AGF, ANTYE GREIE-RIPATTI to uznana na całym świecie artystka transmedialna mieszkająca w Hailuoto. Jej artystyczne zainteresowania skupiają się na języku, dźwięku, słuchaniu i polityce. AGF to rzeźbiarka dźwięku – splata zdekonstruowany język, nagrania terenowe, niskie częstotliwości, bezcielesne głosy, arytmiczne wzorce, aby utworzyć w gęste feministyczne technologie dźwiękowe. Jest również kompozytorką, artystką dźwiękową oraz kuratorką/facylitatorką sztuki dźwiękowej, producentem muzyczny, intersekcjonalną networkerką feministyczną, i pisarką wierszy. Jej pierwszy tomik poezji zawiera 30 wierszy zebranych z jej biuletynu poetyckiego, losowo przetłumaczonych na 5 języków – w stylu prawdziwego producenta wierszy. Opublikowała ponad 30 długich płyt, niezliczoną ilość zmieszanych multimediów i organizuje interwencje dźwiękowe z innymi artystami na całym świecie. AGF zainicjowała rec-on.org i wykłady na temat facylitacji dźwięku. AGF dwukrotnie otrzymało nagrodę ars electro, w tym jedną nagrodę Grand Prix. Przetwarza poezję w muzykę elektroniczną, kaligrafię i media cyfrowe, prezentowaną na płytach, występach na żywo i instalacjach dźwiękowych, w muzeach, audytoriach, teatrach, salach koncertowych i klubach na całym świecie.
Wszystkie informacje na stronie projektu: www.bse.mozg.pl
Bydgoskie Studio Eksperymentu jest częścią projektu The Platform of Newly Trangressive Sounds wpisanego do aplikacji Miasta Bydgoszczy w ramach ubiegania się o wejście do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO.
WSTĘP WOLNY!
Chcemy, aby Twoje doświadczenie na wydarzeniu było jak najbardziej komfortowe. Jeśli potrzebujesz tłumacza języka migowego, opiekuna dla osoby o specjalnych potrzebach, lub masz inną potrzebę, daj nam znać
Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 52 32 55 545 (Sekcja SPLOT)