Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
MCK

Warsztaty z Basią Songin „Serce moje serce”

Zdjęcie przedstawia lewy profil młodej kobiety, śpiewającej i grającej na bębnie obręczowym, na tle muralu przedstawiającego twarz kobiety z rozwianymi długimi czarnymi włosami.
Data
Sobota, 18.03.2023
Godzina
12:00
Miejsce
MCK
Bilety
Zapisy: danuta.kryszak@mck-bydgoszcz.pl

OPIS WYDARZENIA

Zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni o miłości, tych romantycznych, tragicznych, nostalgicznych, żartobliwych, znanych i nieznanych, na smętną i na skoczną nutę z różnych stron Polski. Prześpiewamy wielozwrotkowe meandry ale też zatrzymamy się na chwilę przy przyśpiewkach. Poznamy tajniki ludowych metafor i symboli ukrytych w słowach pieśni, tradycje i okoliczności ich śpiewania. Przymierzymy się – w miarę chęci – do samodzielnej twórczości w tematyce miłosnej. Wsłuchamy się w głosy uwiecznione archiwalnymi nagraniami, studiując kunszt wykonawczy i ozdobniki, ale też poważymy się na interpretacje zgodne z tym jak nam w duszy gra.

A wszystko to w miłej atmosferze, przy ciepłych naparach, w otuleniu szalami i kocami, w bydgoskim saloniku, który niejedną pieśń już usłyszał.

Przynieś ze sobą:

Wygodny strój – taki jak lubisz, w którym czujesz się dobrze, który nie krępuje twoich ruchów.

Ciepłe skarpety – będziemy pracować na boso a stopy lubią ciepło.

Mata do jogi / koc – do pościelenia na podłodze, zbudowania swojej planety wewnątrz naszego kręgu.

Koc / szal – do okrycia się i przytulności.

Kubek lub termos – do popijania ciepłego napoju w trakcie spotkania.

Na spotkanie zapraszam ja, Basia Songin.

Kim jestem? Zbieram a czasem też wymyślam historie, które potem opowiadam różnymi językami – słowem, muzyką, obrazem, ruchem. Współtworzę zespoły Sutarii Mehehe. Jestem muzykiem samoukiem – gram na autorskich instrumentach strunowych Sowie i Wilku. Moja droga do głosu wiodła mnie poprzez spotkania z ludowymi śpiewaczkami, współczesnymi mistrzyniami pracy wokalnej, aż do własnych eksperymentów i odkryć. Ruch praktykowałam współpracując z różnymi artystami i teatrami, jak i studiując choreografię na Akademii Muzycznej w Łodzi, tworząc choreografie do spektakli, oraz po prostu tańcząc – dla samej siebie. Słowo, dźwięk i ruch to moje medium, które splatam w różnorodne warkocze.

 

Zapisy: danuta.kryszak@mck- bydgoszcz.pl

Opłaty: 100 zł do końca lutego, 120 zł do 15 marca.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK