Michał Gozdek Trio – „Let’s do it”

Płyta audio | Michał Gozdek Trio

Michał Gozdek Trio – „Let’s do it”

Debiut fonograficzny bydgoskiego pianisty Michała Gozdka

Michał Gozdek Trio, „Let’s do it”

Michał Gozdek to muzyk, który odebrał gruntowne i wielowymiarowe wykształcenie  w bydgoskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego. Ukończył studia w czterech specjalnościach: fortepianu klasycznego w klasie prof. Wiesławy Skrzypek-Ronowskiej, dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. Wojciecha Michniewskiego, dyrygentury chóralnej, a także prowadzenia zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej.

Szerokie zainteresowania i muzyczna wszechstronność są z pewnością niezwykłą zaletą artysty. Jego pierwsza płyta  pt. „Let’s do it” jest okazją do zaprezentowania jego kompozytorskiej i artystycznej drogi w muzyce jazzowej.

Grzegorz Nadolny (kontrabas) i Waldemar Franczyk (perkusja) współtworzący trio wraz z Gozdkiem, to muzycy także związani z bydgoską Akademią Muzyczną – obydwoje są tam wykładowcami. Współpracują ze sobą od lat w różnych zespołach i projektach muzycznych, w których w zróżnicowanych estetykach przecinają się ich drogi artystyczne. To z kolei pozwala na doskonałe porozumienie i zbliżone wyobrażenie muzycznego świata.

Muzyka zespołu to pianistyczny mainstream naznaczony silnym duchem osobowości lidera poparty kompetencją i wirtuozerią wykonawców. To kompilacja praktyki i energii doświadczonych artystów z wigorem i witalnością lidera.

Wydawcą płyty Michała Gozdka „Let’s do it” jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.