Ethniesy 8. - Warsztaty muzyczno - taneczne z Duetem Daura [ODWOŁANE]

Naszych najmłodszych bywalców ethniesowych wydarzeń zapraszamy na wspaniałe spotkanie z Duetem Daura z Katalonii.

To warsztat - przedstawienie poświęcone najbardziej popularnym instrumentom z Katalonii. Przygotowany dla rodzin z dziećmi, świadomych, że edukacja muzyczna jest motorem zmian.

Duet Daura pokazuje, jak ważna jest muzyka i taniec dla ludzi z tego samego miasta, za jej pomocą poznajemy się, komunikujemy i wchodzimy w interakcje. Moc muzyki zdecydowanie łączy ludzi. Podczas warsztatów będzie można usłyszeć takie instrumenty jak:

* gralla - rodzaj szałamai,

* flabiolitambori - obsługiwany jedną ręką flet, drugą się gra na

bębnie, w średniowieczu popularny zestaw,

* pandero quadrat - kwadratowy dwustronny bęben obręczowy,

* bot d‘aran - dudy,

* akordeon.

Wspólnie z Duetem Daura, będziemy śpiewać katalońskie i prowansalskie pieśni oraz nauczymy się najbardziej znanych i skocznych tańców tych regionów.

Daura – muzyka i taniec – projekt narodził się w 2012 roku w celu poszukiwania nowych dźwięków za pomocą instrumentów z różnych stron świata. Grupa Daura, rozpoczęła swą działalność, od poznawania tradycyjnej muzyki Pirenejów interpretując ją na nowo. Duet Daura brał udział w różnych muzycznych festiwalach m.in.: Smithsonian Folklife Festival w Waszyngtonie oraz Carrefour Mondiale de l’Accordéon (World Accordion Crosswords) w Quebecu.

Ivan Caro Social – społecznik i animator kultury, muzyk folkowy, gra na gralli i flabiol, nauczyciel tańca.

Pilar Planavila - gra na akordeonie, komponuje piosenki dla dzieci, terapeutka muzyczna