Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Sekcja Kina i Edukacji Filmowej/ Kino ORZEŁ

17 marca 2012 roku był ważnym momentem dla historii kina w Bydgoszczy. Po dekadzie nieobecności, ponownie otwarte zostało historyczne kino Orzeł przy ul. Marcinkowskiego 12–14, którego tradycje sięgają 1929 roku.

Dziś Orzeł to jedyne w Bydgoszczy kino studyjne, nowoczesna sala, wysokiej klasy sprzęt projekcyjny i przede wszystkim starannie dobrany repertuar. W jego komponowaniu kierujemy się kluczem kina artystycznego, festiwalowego, niszowego, czyli tzw. ambitnego. Skupiamy się na kinie-sztuce, dając platformę odbioru i spotkań dla widzów szukających w filmach refleksji i nietuzinkowych, artystycznych doznań. Nie zamykamy się jednak na tzw. kino środka, łączące rozrywkowy charakter z autorską wypowiedzią na temat otaczającego nas świata.


Kino Orzeł to także festiwale filmowe, przeglądy, cykle tematyczne, pokazy specjalne i spotkania z twórcami.

Zapraszamy do kina ze smakiem (ale nie popcornu)!

 

KONTAKT

tel. 52 32 55 543

Szymon Idczak kierownik

kom. 519 346 581 

e-mail: kino@mck-bydgoszcz.pl / szymon.idczak@mck-bydgoszcz.pl

Ewa Piątek specjalista 

e-mail: ewa.piatek@mck-bydgoszcz.pl

 

Bydgoska Kronika Filmowa

To miejsce, gdzie się ogląda, rozmawia i – co najważniejsze – robi filmy. Za pomocą kamery przyglądamy się naszemu miastu, bliskim, ciekawym ludziom i zdarzeniom. Opowiadamy o ważnych dla nas sprawach. Wokół BKF-u gromadzimy wrażliwych, ambitnych i pracowitych ludzi, którzy chcą opowiadać o tym, co widzą dookoła. Młodzi ludzie, którzy do nas przychodzą, mają warunki, opiekę i profesjonalny sprzęt filmowy, żeby opowiadać swoje historie. Od 2004 roku zrealizowaliśmy ok. 80 filmów, które tworzą niezwykłą kronikę naszego regionu.

ul. Marcinkowskiego 12–14, „szklarnia” nr 1

tel. kom. 883 366 097

Marcin Sauter – specjalista

e-mail: sauter@wp.pl 

Maciej Cuske – specjalista

e-mail: maciej.cuske@wp.pl 

bydgoskakronikafilmowa.pl

www.bydgoszcznatasmie.pl/

facebook.com/BydgoskaKronikaFilmowa/