Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Sekcja Impro

Sekcja Impro to przestrzeń artystyczna i edukacyjna bazująca na potencjale sztuki impro. Zapraszamy na spektakle, warsztaty, lekcje, dyskusje i inne wyjątkowe teatralne wydarzenia.

Działania Sekcji Impro skupione są wokół teatru improwizacji, który od 8 lat z powodzeniem rozwija się w MCK w Bydgoszczy. To miejsce, gdzie realizowane są różnorodne zadania związane ze sztuką impro w zakresie zarówno edukacji, jak i prezentacji artystycznej.

 

Główne zadania tej przestrzeni to:

Scena Impro

Prezentowanie działań lokalnych, polskich i zagranicznych teatrów impro zajmujących się różnymi formami improwizacji teatralnej. Regularnie na scenie MCK grają nasze składy impro – Teatr wymyWammy, duet Dwie Siostry, duet Ostatnia Łąka.

Szkoła Impro 

Zajmujemy się edukacją teatralną z wykorzystaniem metody impro. Prowadzimy warsztaty dla osób młodszych, seniorów, osób z niepełnosprawnościami. Realizujemy lekcje teatralne oraz organizujemy specjalistyczne kursy dla doświadczonych aktorów improwizatorów prowadzone przez ekspertów z Polski, Europy i świata.

Laboratorium Impro

Zgłębiamy tajniki sztuki impro. Ta młoda forma teatralna jest w fazie silnego rozwoju na całym świecie. Obserwujemy ten proces, badamy go. Niebawem ukażą się nasze pierwsze publikacje.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Impro IMPRODROM

IMPRODROM to największe wydarzenie teatralne realizowane przez Sekcję Impro.

Wszystkie spektakle zaprezentowane podczas Improdromu tworzone są na oczach widzów! Publiczność ma wyjątkową szansę uczestniczyć w procesie kreacji i wpływać na kształt przedstawień.

Improdrom to parę dni spontanicznie kreowanych spektakli w wykonaniu najlepszych teatrów z Polski i ze świata, warsztatów improwizacji teatralnej, spotkań i wydarzeń towarzyszących. Festiwal ten to istne święto improwizacji, w którym uczestniczą mieszkańcy naszego miasta, województwa, improwizatorzy z całej Polski i goście z zagranicy.

 

KONTAKT

tel. 52 32 55 545

wymywammy@mck-bydgoszcz.pl

improdrom@mck-bydgoszcz.pl

Jagoda Ptaszyńska – kierownik

e-mail: jagoda.ptaszynska@mck-bydgoszcz.pl

kom. 519 346 586