Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Galeria Wspólna

Galeria Wspólna to przede wszystkim wystawy sztuki współczesnej. To też wykłady i spotkania autorskie oraz warsztaty, plenery, konkursy i interdyscyplinarne projekty artystyczne.

Wymowna nazwa galerii odzwierciedla ideę tego miejsca – swą przestrzeń dzielimy z lokalnym oddziałem Polskiego Związku Artystów Plastyków, a okazjonalnie z bydgoskimi pisarzami. Współpracujemy z miejscowymi stowarzyszeniami, fundacjami, szkołami i uczelniami, a przede wszystkim z indywidualnymi artystami i twórcami z Polski i za granicy.

Prezentujemy to co w sztuce ciekawe i nowe, i to co tradycyjne, poparte wieloletnim doświadczeniem i bogatym dorobkiem – można u nas doświadczyć prac z niemal każdej z wizualnych dziedzin. A przy tym zależy nam aby kontakt ze sztuką odbywał się tu w ciepłej, niemal domowej, „wspólnotowej” atmosferze.

Galeria Wspólna działa od 2012 roku i powstała na niwie porozumienia środowisk artystycznych, w  okolicach I Bydgoskiego Kongresu Kultury, który odbywał się jesienią 2011 roku.

Zlokalizowana jest w samym sercu miasta – w neorenesansowej kamienicy przy Starym Rynku (ul. Batorego 1/3).
Czynna jest od poniedziałku do środy i w piątki, 10:00 – 17:00.
, natomiast w czwartki w godzinach 10.00 – 19.00.

W każdy piątek, w godz. 13.00-16.00 w Galerii Wspólnej odbywają się „Piątki w pracowni”, warsztaty plastyczne połączone z otwartymi konsultacjami – bez ograniczenia wieku.

Uprzejmie prosimy o telefoniczne lub mailowe zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach, najpóźniej dzień przed. 

tel. 52 322 14 47

email: galeriawspolna@onet.pl