Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION

RYTM JEST W NAS I WOKÓŁ NAS. Prowadzi nas w weselnym tańcu, kiedy radośnie  gramy i śpiewamy. Powtarzalność, czasem nawet swoisty trans jest obecny w naszych codziennych rytuałach. Poranna kawa, bicie serca, rytmy dnia i nocy, to spektakularne przejawy naszego życia, o które tak bardzo dbamy. Jednak najbardziej cieszymy się, kiedy RYTM NAS UWALNIA. Kiedy cielesny wymiar sztuki spotyka się z eterycznym śpiewem głosów i grą instrumentów melodyjnych. Kiedy TWORZY SIĘ MUZYKA.

DRUMS FUSION istnieje od 2007 roku. Początkowo festiwal był lokalnym corocznym wydarzeniem muzycznym, który wyróżniał się liczną reprezentacją znakomitych bydgoskich perkusistów. Już od pierwszych edycji wiadomo było, że poziom jaki prezentują nasi perkusiści, to wysoka liga klasy międzynarodowej.

W ciągu ostatnich lat nastąpił dynamiczny rozwój festiwalu. Jego szeroka formuła obejmuje nie tylko muzyczne prezentacje na najwyższym poziomie, ale też spektakularne wydarzenia plenerowe. Barwne parady, street art, czy widowiskowe teatry rytmu stały się nieodłączną częścią wielkiego karnawału rytmu. Ustanowiliśmy nawet REKORD GUINNESSA w grze na największym bębnie świata. Prężnie rozwija się również międzynarodowe forum perkusyjne, które gości wybitnych pedagogów i artystów. A całość dopełniają wyjątkowe koncerty największych gwiazd światowej muzyki.

DRUMS FUSION jako unikatowy festiwal rytmu i sztuki perkusyjnej  jest obecnie jednym z największych i najważniejszych bydgoskich wydarzeń kulturalnych – to wielkie muzyczne święto!

Festiwal organizowany jest w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2007 roku. Jego twórcą i koordynatorem jest Marek Maciejewski.