Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Otwieramy Szpulkę!

zapraszamy do naszej kawiarni

Otwieramy Szpulkę!

Szpulka ponownie otwarta – zapraszamy do naszej kawiarni

 

Otwieramy Szpulkę! Nasza artystyczna kawiarnia wznawia działalność po przerwie spowodowanej pandemią. Pierwsi goście mogą do nas zajrzeć już w piątek, 10 lipca. A sama Szpulka mile Was zaskoczy – nie tylko nowym wystrojem i nowym menu, ale też dłuższymi godzinami otwarcia.

Szpulka nigdy nie była tylko kawiarnią – stali bywalcy wydarzeń organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury wiedzą, że to miejsce spotkań, rozmów, dzielenia się wrażeniami po spektaklach czy koncertach. Zresztą wydarzenia kulturalne, w tym spotkania literackie, warsztaty, kameralne koncerty odbywały się i nadal będą odbywać się w samej Szpulce.

Nowi prowadzący naszą kawiarenkę – Krystyna Lewandowska i Tytus Zarzycki chcą tę kulturalną, twórczą atmosferę Szpulki jeszcze bardziej ożywić. Zaczęli od nowych dekoracji – na tle ściany ozdobionej wzorami wyjętymi z malarstwa Alfonsa Muchy, stanął stylowy regał. Napoje i dania serwowane będą w eleganckiej porcelanie. Z głośników sączyć będzie się jazzowa muzyka, a czasem jazz grany będzie na żywo. Co ważne, po seansie kinowym czy innym wydarzeniu, Szpulka nadal będzie czekać na gości – i tak jak zawsze otwierać się będzie o 11.00, drzwi zamykane będą dopiero wtedy, gdy stoliki świecić będą pustkami.

Jest i nowe menu – oprócz dobrej kawy, herbaty, świeżo wyciskanych soków czy owocowych koktajli, wina i innych trunków, będą domowe ciasta, w tym codziennie świeżo wypieczona drożdżówka. Głodni zjedzą tu drugie śniadanie – w menu Szpulki będą kanapki, wrapy, tosty. Na lunch i obiad – coś na ciepło. A żeby nie było nudy – raz będzie makaron, innym razem kasza, pierogi czy naleśniki, a także zupy.

Kawiarnia Szpulka, Miejskie Centrum Kultury, ul.Marcinkowskiego 12-14.
Otwarte 7 dni w tygodniu od godz. 11.00.