Akustycznie w MCK: Dragon (koncert online)

nowy cykl muzyczny

16.04.2021 / Piątek
FB MCK / Emcek YT

16 kwietnia 2021, godz. 20:00/ FB MCK i YouTube Emcek

Dragon – koncert online – Akustycznie w MCK

Zapraszamy na koncert zrealizowany w Miejskim Centrum Kultury – poprosiliśmy metalowych weteranów z zespołów Blackstar oraz Dragon o przygotowanie wyjątkowych aranżacji koncertowych – na wersje akustyczne. Efektem jest niepowtarzalna odsłona koncertów o nazwie „Akustycznie w MCK”.

Zespół Dragon powstał w 1984 roku w Katowicach. Grupa nagrała sześć albumów, w tym najnowsze „Arcydzieło Zagłady”, z którym wrócili po 22 latach fonograficznego milczenia. Dragon występował m.in. na metalowych imprezach: Metal Battle, Metalmania, S’thrash’ydło. Występuje także z takimi kapelami jak Morbid Angel, Kreator, Death czy Sadus. Od 2020 roku w składzie zespołu występuje perkusista związany z bydgoską sceną – Mikołaj Toczko.