Autorska wystawa malarstwa „ Definicja człowieka”, Waldemar Malak

Centrum Kultury Fordon
darmowy

22 kwietnia 2024, godz. 14.00

W najbliższy poniedziałek- 22 kwietnia od godz. 14.00- serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury Fordon, ul. Gawędy 5, na AUTORSKĄ WYSTAWĘ MALARSTWA WALDEMARA MALAKA ,,Definicja człowieka”.

Waldemar Malak organizuje sesję portretową – zamiast wernisażu. Namalowane portrety będą stanowiły część ekspozycji wystawy autorskiej.

,,Moja wystawa malarstwa nie ma formuły skończonej ekspozycji. Szukam miejsca dla swojego malarstwa w pustych i surowych przestrzeniach nowego centrum kultury na fordońskiej Bajce.

To trochę jak przedzieranie się przez busz, jednak w tym przypadku zamiast kolczastych pnączy natrafiam na łososiowe olejne lamperie, karnisze po szkolnych firankach i przezierające przez stalowo-szklane drzwi nagromadzone rupiecie. Czy moja sztuka – malarstwo będzie miało tu jakąkolwiek szansę?

Zrezygnowałem z malowania w zaciszu pracowni. Pracuję na dawnych szkolnych korytarzach malując obrazy, ale i ściany wokół, zamieniam to miejsce na swoją pracownię – galerię.

Zamiast wernisażu zapraszam zatem do pracowni. Zamierzam tworzyć tę wystawę jeszcze po umownej dacie jej otwarcia- 22 kwietnia i mam nadzieję tworzyć ją dalej.

To szukanie przez sztukę miejsca dla siebie w przestrzeniach Centrum Kultury – budynku dawnego fordońskiego liceum- nabiera moim zdaniem trochę symbolicznego znaczenia. Pokazuje sytuację sztuki we współczesnym świecie w ogóle. Gdzie jest miejsce dla niej? Czy sztuka ma jeszcze siłę skupiania uwagi w krzykliwym otoczeniu współczesnej ikonosfery reklam, bilbordów i ekranów naszych telefonów?”

Waldemar Malak

Autorska wystawa malarstwa „ Definicja człowieka” została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy