Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Biuro Rzeczy Zamyślonych – odc. 2

Odkryj tajemnice Ostromecka

Data:
07.05.2020 / Czwartek
Godzina:
10:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Biuro Rzeczy Zamyślonych

Labirynty pałacowych wnętrz, zakamarki parku, tajemnicze przedmioty i niezwykłe osobistości – zwiedzanie Ostromecka może być prawdziwą wyprawą poszukiwawczą – na taką ekspedycję już po raz drugi zaprasza Adam Gajewski. Tym razem bohaterami wirtualnego spaceru w ramach „Biura Rzeczy Zamyślonych” będą hrabina Cosel i August II Mocny. 

„Biuro Rzeczy Zamyślonych” to program wirtualnych spacerów po obiektach Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Ale spacerów nie w formie wirtualnej mapy, po której poruszać można się za pomocą myszki. To bardziej wyprawy poszukiwawcze z przewodnikiem, który snując opowieści prowadzi nas przez pomieszczenia pałacowe i alejki parkowe odkrywając tym samym historyczne ciekawostki tego miejsca. 

W kolejnym, drugim już odcinku cyklu, na który zapraszamy 7 maja, bohaterami spaceru będą hrabina Cosel i król August II Mocny. Co łączy króla Polski i Annę Konstancję von Brockdorff z Ostromeckiem? Jakie tajemnice skrywają pałacowe komnaty i czy znajdziemy w nich przedmioty związane z bohaterami odcinka? 

Adam Gajos poprowadzi Was przez korytarze pałaców, imponujące wnętrza, ale też zakamarki strychów czy wąskie alejki parku, aby wspólnie prześledzić losy króla i jego faworyty. W szukaniu odpowiedzi na pytania pomogą niemi świadkowie historii, tytułowe „rzeczy zamyślone”. 

Ostromecko: Biuro Rzeczy Zamyślonych, 7 maja, godz. 10.00, fanpage PAŁAC OSTROMECKO. 

Zwiastuny