Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Feria de Abri(l)r”

koncert szkoły flamenco

Data:
03.09.2020 / Czwartek
Godzina:
20:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
10 PLN

Opis wydarzenia

Stukot obcasów i dźwięk kastanietów, do tego piękne stroje i żywa, rytmiczna muzyka flamenco – na koncert w andaluzyjskich klimatach zapraszają tancerki z Akademii Duende Flamenco.   

Tytuł koncertu „Feria de Abri(l)” nawiązuje do nazwy jednego z ważniejszych świąt w Andaluzji – Feria de Abril, które najhuczniej obchodzone jest w stolicy tego regionu Hiszpanii – w Sewilli. 

Nasza bydgoska nazwa koncertu – Feria de Arbri(l)r to gra słów – słowo „abrir” oznacza z hiszpańskiego „otwierać”. W ten sposób chcemy w symboliczny sposób podkreślić początek powrotów koncertów granych na żywo i uciec na moment od sztuki i kultury dostępnej ostatnimi czasy jedynie w internecie. To także fiesta otwarcia kultury i otwarcia się na nią.    

Jak na prawdziwy koncert flamenco przystało, nie zabraknie energii, szelestu falban, dźwięków kastanietów i stukotu obcasów. Usłyszymy i zobaczymy m.in. żartobliwy garrotin, pełną powagi soleę, dostojny tientos tańczony z chustą , fiestowe jaleo czy kobiecą romerę. 

Wystąpią tancerki Akademii Duende Flamenco

Na gitarze zagra Sławomir Dolata, na cajon i instrumentach perkusyjnych –  Dawid Cholewiński, a na skrzypcach – Monika Szala.