Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert Meek, Oh Why?

koncert na żywo

Data:
02.10.2020 / Piątek
Godzina:
20:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
55 zł PLN

Opis wydarzenia

Koncert Meek, Oh Why?

2 października w MCK-u, godz. 20.00
Bilety: 55 zł w sprzedaży online 
bileterka.com

Meek, Oh Why? to pięcioosobowy zespół o unikatowym brzmieniu, balansujący pomiędzy wpływami muzyki elektronicznej, hip-hopu i nowoczesnego jazzu. Przy użyciu rapowanego słowa i nieograniczonej otwartości muzycznej, podczas koncertu w hipnotyczny sposób artyści przeprowadzą odbiorców przez podróż pełną muzycznych skrajności, znajdującą jednak spójność pomiędzy wszystkimi elementami – od lirycznych, tajemniczych poszukiwań brzmieniowych, aż po kipiący ze sceny żywioł.

Lider zespołu Mikołaj Kubicki odpowiedzialny za muzyczno-słowną całość, jest wokalistą i trębaczem. Oprócz niego w skład zespołu wchodzą jeszcze: Mateusz Hulbój (wokal, elektronika live), Wawrzyniec Topa (bas, syntezatory), Maciej Porada (piano, elektronika live), Karol Szczygieł (pad perkusyjny, crash, elektronika live).

„Zachód” to trzeci, a zarazem najbardziej przełomowy album projektu „Meek, Oh Why?” który ukazał się nakładem Asfalt Records. Futurystyczne synthowe brzmienie w połączeniu z intrygującą liryką i wyjątkową lekkością wokalną Mikołaja składa się na hipnotyczną całość, która odkrywa nowe oblicze muzyki balansującej między hip-hopem a popem alternatywnym. Album promuje teledysk do tytułowego singla w reżyserii Olgi Czyżykiewicz i zdjęciami Adama Romanowskiego w którym usłyszymy gościnnie Sarsę oraz trio Hyper Son.

Zwiastuny