Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Krótko i na temat…

Animocje 365 i Kino Orzeł polecają

Data:
09.06.2020 / Wtorek
Godzina:
20:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Zapraszamy na nowy filmowy cykl w ramach Wiosny Wirtuali 2020. Animocje i Kino Orzeł wspólnie przygotowali dla Was playlisty filmów krótkometrażowych – ich wspólnym mianownikiem będzie temat – inny przy okazji każdej playlisty i pokazany z różnych perspektyw wybranych twórców filmowych. Wszystko w kontekście trwającej na świecie pandemii.

Na kolejną playlistę zapraszamy we wtorek, 9 czerwca o godz. 20.00. 

Tym razem tematem przewodnim będzie dystans, izolacja i samotność. Bo w czasie pandemii to właśnie te uczucia towarzyszyły nam częściej niż zwykle, mimo że nierzadko spędzaliśmy całe tygodnie z najbliższymi. Ale w filmach wybranych przez Weronikę Płaczek, szefową Festiwalu Animocje i Szymona Idczaka z Kina Orzeł, te emocje pokazane są nie tylko jako brak. Bo stan odosobnienia niekoniecznie przynosić musi jedynie cierpienie. Nierzadko jest impulsem do głębokich przemyśleń lub też okazją do przyjrzenia się sobie i relacjom z innymi z większą uwagą. 

Playlista to sześć filmów – trzy animowane i trzy aktorskie. Wśród nich obejrzeć będziecie mogli opowieść o pozornie spokojnej przestrzeni, do której co chwilę wdziera się chaos, przypadek, zdarzenie, które wytrąca nas z codziennej rutyny. 

Będzie też o tym, jak można zbudować bliską relację mimo fizycznego dystansu. Zobaczycie też doskonałą animację o tym, w jak zaskakujący sposób można próbować wyjść z fobii społecznej i zmotywować siebie do przekroczenia progu własnych drzwi. Chwile refleksji wymusi z kolei obraz o ludziach, którzy w izolacji żyją niejako „naturalnie”, z wszystkimi plusami i minusami bycia w dystansie z innymi.  Zobaczycie także animowany film o tym, jak być razem zachowując jednocześnie własną odrębność. 

„Krótko i na temat…”, cz. 2 – 9 czerwca, godz. 20.00  na fb i stronach Animocji i Kina Orzeł.