Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Za progami pracowni

Wejdź do atelier bydgoskich artystów

Data:
20.05.2020 / Środa
Godzina:
18:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

„Za progami pracowni”- wejdź do atelier bydgoskich artystów

Zazwyczaj wstęp do nich mają nieliczni, a kulisy pracy często są pilnie strzeżone – pracownie artystyczne, miejsca, w których rodzi się sztuka stoją teraz przed Wami otworem. Zapraszamy na cykl Galerii Wspólnej, w którym podejrzeć będziecie mogli bydgoskich artystów przy pracy. Kolejny, trzeci już odcinek „Za progami pracowni” już w tę środę, 20 maja.

Przez ostatnie miesiące miłośnicy sztuki nie mieli okazji do obcowania z nią na żywo – zamknięte z powodu pandemii galerie sztuki i muzea, odwołane wernisaże i eventy artystyczne, nie uśpiły jednak twórczej inwencji artystów. Ci tworzą bez względu na okoliczności. Zamknięci w swoich pracowniach, intymnych miejscach kreacji, postanowili zaprosić Was do siebie – w ramach cyklu „Za progami pracowni” będzie można odwiedzić atelier bydgoskich artystów i podejrzeć ich przy pracy. Twórcy opowiedzą o sobie, o tym w jakiej scenerii tworzą, pokażą niedokończone dzieła i gotowe obrazy. Podzielą się refleksją związaną z odosobnieniem w czasie przymusowej izolacji i tym, jak pandemia wpłynęła na ich proces twórczy.

Przez najbliższe tygodnie, w każdą środę prezentować będziemy Wam jednego z bydgoskich artystów. Odwiedziliśmy już atelier malarek Aleksandry Simińskiej oraz Ewy Miller. 20 maja zaprosi Was do siebie Łukasz Patelczyk.

„Za progami pracowni” – Łukasz Patelczyk 20 maja, godz. 18.00, Facebook  Galeria Wspólna.

 

Łukasz Patelczyk – jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom uzyskał w 2012 w pracowni prof. Teresy Miszkin oraz prof. Witosława Czerwonki. Pracuje równolegle nad kilkoma cyklami obrazów, które wciąż rozwija. Jest laureatem konkursu Artystyczna Podróż Hestii 2011 – nagroda specjalna, stypendium Walencji oraz Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2015 – nagroda prasowa redakcji „Notes Na 6 Tygodni”. Jest także finalistą konkursów: XI Konkurs im. Eugeniusza Gepperta, Promocje, Świeża Krew. Aktywnie uczestniczy w wystawach zbiorowych, jest również autorem ekspozycji indywidualnych. Jego największą do tej pory wystawę indywidualną pod nazwą „Migotanie”, można było zobaczyć w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.