Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Za progami pracowni

Wejdź do atelier bydgoskich artystów

Data:
03.06.2020 / Środa
Godzina:
18:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

„Za progami pracowni”- wejdź do atelier bydgoskich artystów

Zazwyczaj wstęp do nich mają nieliczni, a kulisy pracy często są pilnie strzeżone – pracownie artystyczne, miejsca, w których rodzi się sztuka stoją teraz przed Wami otworem. Zapraszamy na nowy cykl Galerii Wspólnej, w którym podejrzeć będziecie mogli bydgoskich artystów przy pracy. Kolejny odcinek „Za progami pracowni” już w tę środę, 3 czerwca. Tym razem odwiedzimy pracownię Jakuba Elwertowskiego.

Przez ostatnie miesiące miłośnicy sztuki nie mieli okazji do obcowania z nią na żywo – zamknięte z powodu pandemii galerie sztuki i muzea, odwołane wernisaże i eventy artystyczne, nie uśpiły jednak twórczej inwencji artystów. Ci tworzą bez względu na okoliczności. Zamknięci w swoich pracowniach, intymnych miejscach kreacji, postanowili zaprosić Was do siebie – w ramach cyklu „Za progami pracowni” będzie można odwiedzać atelier bydgoskich artystów i podejrzeć ich przy pracy. Twórcy opowiedzą o sobie, o tym w jakiej scenerii tworzą, pokażą niedokończone dzieła i gotowe obrazy. Podzielą się refleksją związaną z odosobnieniem w czasie przymusowej izolacji i tym, jak pandemia wpłynęła na ich proces twórczy.

Tym razem zapraszamy do pracowni Jakuba Elwertowskiego.

„Za progami pracowni” – Jakub Elwertowski, 3 czerwca, godz. 18.00, Facebook Galeria Wspólna.

Jakub Elwertowski – urodzony w 1976 roku, doktor sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja zabytków (2019), absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na specjalizacji malarstwo sztalugowe (2001) i Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej (2009); twórca grupy artystycznej „Parter02” oraz Atelier Procesów Twórczych „Apetyt” zajmującym się przygotowaniem licealistów do egzaminów wstępnych na kierunki artystyczne, architekturę oraz politechnikę zarówno w kraju, jak i zagranicą.