„Zdarzyło się w Bydgoszczy” – posłuchaj melodii z dawnych lat

20.01.2021 / Środa
FB MCK

20 stycznia, godz. 19.00 / FB MCK i Emcek Bydgoszcz YT

Zdarzyło się w Bydgoszczy – posłuchaj melodii z dawnych lat – świętujemy 101. rocznicę powrotu Bydgoszczy w granice Polski

Z okazji 101. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy zapraszamy na sentymentalną, muzyczną podróż po międzywojennej Bydgoszczy. Przygotowaliśmy dla Was klip pn. „Zdarzyło się w Bydgoszczy…”, który ukazuje niebywały czar tego miasta z przeszłości, z wielokulturowością, którą charakteryzowało się nasze miasto przed II wojną światową. Artyści zaprezentują niezapomniane melodie będące kwintesencją tamtego czasu, a wszystko to na tle unikatowych starych fotografii.

W teledysku występują absolwenci Wydziału Edukacji Muzycznej UKW: Małgorzata Werachowska, Zuzanna Wiśniewska, Małgorzata Żurańska -Wilkowska i Szymon Górski. Wokalistom będzie towarzyszyć zespół pod kierownictwem Bartłomieja Weznera w składzie: Mateusz Szwankowski, Natan Kosętka i Maciej Młóciński.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Matuszak

Klip powstał z materiałów z koncertu pn. „Zdarzyło się w Bydgoszczy”, który zaprezentowaliśmy Wam online w listopadzie i był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy w ramach projektu „Bydgoszcz jest Polska 1920”.